Lohen ensi kauden joukkueen runko alkaa hahmottua, kun useampi nousukauden pelaajista jatkaa Koskenharjulla myös ensi kaudella.

Karttusen ja Vilppolan lisäksi myös Janne Palomäki (s.1998) ja Alex Leinonen (s.1996) jatkavat ensi kaudella Lohi-paidassa.
Takakentän lukkona toimineelle Leinoselle kulunut kausi oli ensimmäinen Lohessa. Tuota ennen mieheltä löytyy muun muassa 24 ottelun verran Superpesis-kokemusta Kiteen Pallosta sekä Kankaanpään Mailasta.
Ykköspesistä Leinonen on ehtinyt pelata 53 ottelua, joissa on syntynyt varsin mukavat 265 kärkilyöntiä.

Palomäellä Ykköspesis-kokemusta on 21 ottelun verran kaudelta 2017, minkä jälkeen mies on pelannut kolme kautta Suomensarjaa Jyväskylän Lohessa.
Pääosin vaihtajana ja etukentällä häärinyt Palomäki pelasi kuluneella kaudella 12 ottelua onnistumisprosentilla 68,09%. Kärkilyöntejä syntyi 64 ja tuotuja juoksuja 27.
Lohen joukkuetta kasaa pelinjohtaja Jussi Muilu. Lisää sopimuksia julkaistaan jo tulevalla viikolla.