Alla Lohen ohjeita ottelutapahtumaan saapuville.
Priimuksen pysäköintialue on käytössä kaikille ottelutapahtumaan saapuville.
Suosittelemme saapumaan mahdollisuuksien mukaan paikalle pyörällä tai kävellen, sillä lähialueen pysäköintimahdollisuudet ovat tästäkin huolimatta rajalliset.
- Mikäli olet kipeänä, ethän tule otteluun.
- Otteluun ei myydä lippuja ennakkoon tai verkossa. Liput portilta 10€/7€.
- Koskenharjun katsomokapasiteettia on lisätty lisäkatsomoilla. Pidetään katsomossa huolta turvaväleistä mahdollisuuksien mukaan.
- Pyydämme kaikkia osallistujia saapumaan paikalle ajoissa. Urheilutapahtumiin tullaan perinteisesti 5-10 minuuttia ennen ottelun alkua, jolloin lipuntarkastuspisteet helposti ruuhkautuvat. Kun tulemme ripotellen paikalle, sujuu lipunmyynti ja kausikorttien tarkastus kaikilta mukavammin ja meidän on helpompi varmistaa ottelutapahtuman turvallisuus.
- Kotipesän takaa löytyvä päätykatsomo on kokonaisuudessaan anniskelualuetta. Lisäksi kaudella 2021 löytyy 3-puolelta 100 hengen lisätty anniskelualue. Anniskelualueen ikäraja on 18 vuotta.
Mikäli sinulla on jotain kysyttävää ottelutapahtumista, tiedustelut: Heikki Mehtonen 040 701 5459